Bylinkové čaje, sušené byliny


Péče o tělo

OLEJOVÁ BYLINKOVÁ KOUPEL

 

Do uzavíratelné sklenice dejte:

80g heřmánku, levandule, rozmarýnu, šalvěje a tymiánu

přidejte 1/4 l panenského olivového oleje tak, aby bylinky byly ponořené, případně přilijte ještě olej

nechte na 4 týdny louhovat na světlém místě, ne na slunci

poté sceďte, nalijte do tmavé sklenice

Na 1 koupel použijte asi 1 lžíci bylinkového oleje

 

PIVNÍ KOUPEL

Vyzkoušejte skvělou pivní lázeň, která vaši pokožku vyživí a zvláční. Uvařte si odvar ze sušených chmelových šištic, sceďte a přidejte do koupele. Pro lepší efekt ještě nalijte láhev piva nebo točené pivo 0,5l a lžičku medu. Po koupeli se už nesprchujte. Doba koupele cca 20-25 minut.

Pivo je plné vitamínů skupiny B, obsahuje také stopové prvky a minerály. Ty pomáhají regeneraci pokožky a zvyšují její odolnost vůči negativním vlivům životního prostředí. Chmel pokožku zvláční, zklidní a pročistí.

VÝŽIVNÝ TĚLOVÝ KRÉM Z BAMBUCKÉHO MÁSLA

několik kapek rostlinné silice (esenciální olej) 

60g mandlového oleje 

90g bambuckého máslo

Bambucké máslo ohřejte ve vodní lázni - vložte do menšího hrnce nebo ohnivzdorné misky, kterou vložíte do dalšího většího hrnce s vodou :) Jakmile se máslo rozpustí, zašlehejte do něj olej asi 8 minut, poté můžete přidat silici, zamíchat, na chvíli vložit do mrazničky, a za minutku či dvě znovu mixovat asi 5 minut (můžete přidat další ingredience, např. vitamín E, nebo kapsli sojového lecitinu - zvláčňuje pleť), vše několikrát opakujte, dokud není máslo krásně našlehané a nadýchané. Krém vydrží bez konzervace při běžné pokojové teplotě. Nádobku s krémem uzavřete teprve, až krém vychladne.

 

PEELING Z BAMBUCKÉHO MÁSLA A KÁVOVÝCH ZRN NEBO KAKAOVÝCH SLUPEK

1 lžíce nahrubo namleté kávy nebo 1 lžíce kakaových slupek

esenciální olej (rostlinná silice) -

60g bambuckého másla

Bambucké máslo ohřejte ve vodní lázni - vložte do menšího hrnce nebo ohnivzdorné misky, kterou vložíte do dalšího většího hrnce s vodou :) Jakmile se máslo rozpustí, zašlehejte do něj olej asi 8 minut, poté můžete přidat silici, zamíchat, na chvíli vložit do mrazničky, a za minutku či dvě znovu mixovat asi 5 minut (můžete přidat další ingredience, např. vitamín E, nebo kapsli sojového lecitinu - zvláčňuje pleť), vše několikrát opakujte, dokud není máslo krásně našlehané a nadýchané. Slupky nebo kávu přidejte až na závěr. Krém vydrží bez konzervace při běžné pokojové teplotě. Nádobku s krémem uzavřete teprve, až krém vychladne.

 

DOMÁCÍ KÁVOVÝ PEELING

Do vhodného tělového oleje (slunečnicový, olivový, hořčičný, mandlový, meruňkový, okurkový... PRO PEELINGOVÝ EFEKT přidejte mořskou sůl nebo rozdrcená kávová zrna. Můžete použít jak kávová zrna, tak i sůl. Pro pleť na obličeji použijte jemnější sůl, pro tělo hrubší sůl. Můžete přidat i některý z esenciálních olejů nebo si oleje různě namíchat.


DOMÁCÍ RECEPT NA CUKROVOU DEPILAČNÍ PASTU:

500g cukru, 10 lžic vody, 10 lžic citronové šťávy, vše se vaří jako například pampeliškový med (do zhoustnutí a rozpuštění cukru), poté se za horka nalije do připravené nádoby (pozor, velmi horké, nejlépe malý smaltový hrnec) a pak se pasta podle potřeby odebírá a přihřívá (ve vodní lázni). Využijte při depilaci fáze měsíce - když měsíc ubývá, je dobré se zbavovat toho, co nechcete :) (chloupky, nadváha, zlozvyky...) Když měsíc přibývá (dorůstá) - tělo lépe přijímá, chloupky více drží, je dobré přijmout nové zvyky, nabrat váhu apod. Při úplňku se nedoporučuje ani depilace, ani operace... Nejlepší depilace, je když je měsíc ve fázi novu (Měsíc je k Zemi přivrácen neosvětlenou stranou)

 www.bylinarstvi-maya.cz www.bylinky-maya.cz www.poradna-zdravi-zdarma.cz BYLINKY MAYA