Bylinkové čaje, sušené byliny


AROMATERAPIE

 

Aromaterapie je druh alternativní medicíny,

který užívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo zdraví. Aromaterapie doslova znamená „léčbu pomocí vůní“. Je složena ze dvou slov: „aroma“ – vůně a „terapie“ – léčba. Vůně, aniž bychom si to plně uvědomovaly, dokáže zvýšit koncentraci mysli, nabudit energii a uvolnit napětí a stres. Samotné vůně velice kladně působí rovněž na naši psychiku.

Pokud potřebujete zvýšit koncentraci, nabudit energii nebo uvolnit napětí a stres, pak je aromaterapie skvělou možností.  A pokud vás trápí nachlazení a ucpaný nos, éterické oleje pomohu i zde - pročistí vzduch, podle některých zdrojů působí proti virům a působí na dýchací cesty. Tento druh alternativní medicíny využívá jeden z nejaktivnějších lidských smyslů - čich.

Aromaterapie -  staletími ověřené magické umění, jehož základy můžeme nalézt už ve starověku a při kterém se bohatě používají éterické oleje, které vás doslova okouzlí svojí vůní. Tyto rostlinné látky jsou obsažené v květech, listech i kořenech rostlin. My je získáváme lisováním za studena nebo destilací. Díky tomu si tak uchovají své nezaměnitelné vlastnosti i aroma.

Kromě nich se v aromaterapii používá mnoho dalších vonných složek, které příznivě ovlivňují naši mysli, ale i tělo

Aromaolejíčky se využívají také jako přírodní odpuzovače hmyzu - proti komárům, klíšťatům, vším apod.

Na dezinfekci a hojení ran se užívá levandulový olej, při nachlazení a virózach mátový nebo eukalyptový olej, pro odpuzování hmyzu je nejvhodnějšítea tree olej, eukalyptový, rozmarýnový, lemongrass silice nebo šalvějová silice...

Aromaterapie a vaše mysl

Vůně přinášejí tělu pocity uvolnění a pohody, díky tomu pozitivně ovlivňují naši náladu, povzbuzují naši unavenou mysl a pomáhají nám odbourávatstres. Dopřejte si aromaterapii u vás doma. Stačí si vybrat vhodný esenciální olej a aromalampičku.

Aromaterapie a vaše tělo

Vonné oleje jsou velice oblíbené u masérů, dají se tedy dobře využít jako masážní. S pomocí éterických olejíčků dochází k souladu mezi myslí a tělem. Aromaterapeutovi doslova ožíváte pod rukama. Bylinná masáž dokonale uvolní naši mysl i tělo. Aromamasáž působí blahodárně na pokožku, a zárověň prohřívá naše tělo a uklidňuje psychiku. Po masáži se budete cítit maximálně uvolnění a doslova prostoupeni nádhernými vůněmi, které vás budou provázet celý den. Některé oleje je možné aplikovat přímo na pokožku (levandulový olej, tea-tree a okurková silice), jiné je potřeba smísit s masážním základem. Čtěte bedlivě návod na každém oleji.

Éterické nebo také jinak řečeno esenciální oleje či aromaolejíčky se používají také do aromalampy, kde se při zahřátí uvolňují vůně, a můžete si tak naplno vychutnat skutečný arometerapeutický zážitek. V našem e-shopu nabízíme éterické oleje do aromalamp - k dispozici je široký výběr vůni od firmy Grešík. 

Návody a recepty na masážní oleje s použitím éterických olejů najde zde - KLIKNĚTE ZDE - AROMATERAPIE NÁVODY K UŽÍVÁNÍ VONNÝCH SILIC

 www.bylinarstvi-maya.cz www.bylinky-maya.cz www.poradna-zdravi-zdarma.cz BYLINKY MAYA