Bylinkové čaje, sušené byliny


ŠKODLIVÁ KOSMETIKA

Ženy si dají na obličej díky kosmetice denně zhruba 515 chemikálií 

Nová studie ukázala, že ženy pokryjí svůj obličej denně průměrně 515 chemikáliemi, které obsahují krášlící produkty. Některé z nich totiž obsahují desítky různých chemikálií, parfémy jsou pak koktejlem 250 až 400 chemikálií. Některé z nich mohou být navíc pro kůži škodlivé.

Studie společnosti Bionsen přinesla zajímavé výsledky. Ženy prý denně používají zhruba 13 zkrášlovadel včetně parfémů a deodorantů. Naprostá většina z nich v sobě ukrývá prý více než 20 chemikálií, některé dokonce i několik stovek. Některé přídavné složky bývají navíc prý spojované s rakovinou, hormonálními problémy, alergiemi či ekzémy.

Rtěnky obsahují průměrně 33 ingrediencí, tělové krémy 32, řasenka 29 a nejčistším produktem je hydratační krém na ruce obsahující průměrně 11 chemických ingrediencí. 

Třetina mladých žen používá nevhodné produkty 

"Zkrášlovací návyky se v posledních desetiletích dramaticky změnily. Z jednoduchého umytí se před začátkem dne se stalo něco velmi extrémního. Nové rádoby zázračné produkty obsahují více chemikálií, aby mohly poskytnout lepší výsledky. To bohužel ale znamená, že je ve větším ohrožení zdraví obrovského množství žen," uvedla Charlotte Smithová z firmy Bionsen pro britský deník Sun.

Již dřívější studie odhalily, že jedna třetina žen mladších 25 let pravidelně používá produkty určené pro ženy starší 40 let. Domnívají se, že tím tak dosáhnou silnějších efektů. Bohužel však jen vystavují svému kůži zbytečnému riziku vzhledem k tomu, že jsou produkty speciálně navrhované pro starší kůži.

Málokdo ví, že kosmetické přípravky obsahují například tyto látky: býčí ejakulát, výtažek ze sklivce oka skotu, výtažek z kohoutího hřebínku apodobně… O tom se však raději kosmetické firmy nezmiňují, protože to nezní příliš lákavě.

Pokud hledáte přírodní kosmetiku, zkuste se podívat na tyto stránky s ajurvédskou kosmetikou na www.tarani.cz nebo přímo do salonu, kde se používá přírodní kosmetika www.salogracie.cz

Zdroj: novinky.cz 
- doplnila ANDREA MAYA

 www.bylinarstvi-maya.cz www.bylinky-maya.cz www.poradna-zdravi-zdarma.cz BYLINKY MAYA